Темні новоутворення різного діаметру, розташовані на обличчі і тілі, можуть надавати родзинку вашому образу. Але іноді вони вказують на зміни, що відбуваються в організмі, і виступають симптомами небезпечних хвороб. Якщо ви помітили збільшення невуса в розмірі, або він болить, необхідні діагностика (аналіз) і видалення родимок в Харкові. Лікар Чернецький Валентин Владиславович запрошує записатися на прийом у зручний для вас час, щоб пройти необхідний огляд і дослідження.

Що потрібно знати про родимк: базова інформація

Ось кілька фактів, які варто знати кожному пацієнту, перед тим як планувати видалення родимок в Харкові.

  • Невуси діляться на вроджені та набуті. Однак, якщо новоутворення  визнано доброякісним, і не завдає незручностей – можна сміливо відмовлятися від процедури видалення.
  • Вони здатні змінювати первинний відтінок протягом життя людини. Це залежить від вмісту меланіну в шкірі.
  • Родимки можуть розташовуватися не тільки на обличчі і тілі, але і на слизових оболонках (особливо у жінок).
  • Причинами придбаних невусів виступають гормональні збої, спадковість, надмірний вплив ультрафіолету на шкіру, проникнення вірусів та інфекцій в організм.

Перевірка і видалення родимок, ціна яких цілком доступна, повинні проводитися в медичному кабінеті, а не в салоні краси. Це гарантія збереження вашого здоров’я, а також мінімізації ризику негативних наслідків для організму.

Видаляти чи ні: аргументи за і проти

Радіохвильове видалення родимок рекомендовано в таких випадках:

  • При помітному спотворенні зовнішнього виду родимки.
  • Якщо невус досягає величезних розмірів, і створює дискомфорт (наприклад, чіпляється за розпущене волосся або одяг, заважає закривати очне віко, і т.п.).
  • Коли родимка є загрозою для загального здоров’я (наприклад, блакитний невус, здатний перерости в меланому) і життя пацієнта.

Тонкощі діагностики і професійного видалення утворень

Щоб класифікувати утворення на шкірі, проводиться аналіз родимки на онкологію ексцизійна біопсія (взяття для дослідження паталогічного утворення цілком) або інціозіонна біопсія (взяття частини утворення або дифузно зміненого органу). Перед цим лікар:

  • Збирає анамнез (в ході усного опитування і вивчення медичної карти пацієнта).
  • Виконує візуальний огляд.
  • Призначає дерматоскопію та додаткові лабораторні дослідження.

Гістологія родимки, ціна якої порівнянна з дослідженнями інших тканин, полягає в заборі зразка шкіри у пацієнта і його ретельному дослідженні. Це допомагає визначити, яку небезпеку становить собою новоутворення для загального здоров’я людини. А також своєчасно підібрати і призначити лікування.

Гістологічний аналіз родимки потрібен не всім, він проводиться виключно за показаннями лікаря. Наприклад, якщо у родичів першої лінії пацієнта спостерігалися випадки злоякісних пухлин. А також у людей з високою групою ризику раку шкіри – зі світлим волоссям та шкірою.

Запитати у лікаря