Помітили у себе незрозумілі зміни або нові темні родимки на окремих ділянках шкірного покриву? Останній пляжний сезон або відвідування солярію дали негативний результат, а шкіра не хоче повертатися до свого нормального кольору? Якщо це злоякісна вузлова меланома, то лікування слід починати негайно, оскільки ризик летального кінця складає до 70-75%. Лікар Чернецький Валентин Владиславович настійно рекомендує записатися на прийом і пройти обстеження для уточнення характеру і причин таких змін. А також підібрати відповідне лікування.
Сутність і особливості хвороби
Меланома шкіри – це онкологічне захворювання. Однак воно вражає не окремі внутрішні органи, а клітини шкірного покриву. Розвивається в клітинах зовнішнього шару (епідермісу), де знаходяться меланоцити. Вони поступово мутують, перероджуючись в ракові клітини.
Пухлина відноситься до категорії злоякісних, і може становити загрозу для життя і здоров’я пацієнта.
У 8 з 10 випадків перед хворобою людина перебувала під впливом сильного ультрафіолету, тобто засмагала на пляжі або в солярії без спеціальних сонцезахисних засобів. Меланома метастазує по 3-м шляхах: лімфогенний (в лімфатичні вузли), гематогенний (через кров в інші органи і системи) і внутритканевой (в шкіру біля основного вогнища)
Окрім сильних сонячних променів, до факторів ризику відносяться:
- Поява нових або зміна старих темних (іноді чорних) родимок.
- Спадкова схильність.
- Похилий вік.
- Радіаційне опромінення.
- Шкідливі звички (куріння).
- Прийом певної групи медикаментів (наприклад, гормональних протизаплідних), і т.п.
Характерна симптоматика
Явні симптоми меланоми шкіри – нові родимки або невус, які швидко змінюються в забарвленні і розмірі. Крім цього, можуть спостерігатися:
- Неприємні відчуття в ураженій області (печіння, безперервний свербіж).
- Випадання волосся, що ростуть з невуса.
- Виділення з шкіри (сукровиця або кров).
- Ущільнення шкірного покриву..
- Локальне почервоніння, і т.п.
Пухлина може рости не тільки ззовні, але і всередину, тому здатна залишатися непомітною для пацієнта. Визначити ознаки метастаз меланоми в лімфовузли можна тільки за допомогою лікаря.
Діагностика і лікування
Найпростіший спосіб визначити хворобу – зробити аналіз на меланому. У нього входять:
- Первинний огляд у лікаря-онколога.
- Дерматоскопія (візуальне дослідження під дерматоскопом, або лазерна мікроскопія, що діє як сканер).
- Ексцизійна або інцизійна біопсія (забір біологічного зразка з пошкодженої зони для подальшого дослідження).
Консервативна терапія включає в себе хіміотерапію, прийом імуномодулюючих препаратів і гормонів. Основний метод лікування меланоми – це хірургічний! Видалення меланоми, ціна якого в Харкові цілком доступна. Це хірургічне видалення пухлини, а також боротьба з метастазами, що утворилися.